W celu powstrzymania szerzącej się epidemii,  zastosuj się do poniższych uwag i zaleceń

1.Stwierdzając u siebie objawy zakażenia koronawirusem natychmiast izolujcie siebie
i współdomowników.

2.Dzwoniąc do przychodni w pierwszej kolejności Pacjent powinien poinformować Rejestrację o pojawieniu się objawów zakażenia koronawirusem. Pacjenci podejrzani o zakażenie koronawirusem będą rejestrowani na teleporadę w pierwszej kolejności.

 Polecamy szybki link „Podejrzenie COVID-19” na naszej stronie internetowej www.ekoprofmed.pl;  SMS-em otrzymasz identyfikator (kod) zlecenia.

3.Zachęcamy Pacjentów do zgłaszania objawów również za pośrednictwem maila lub Facebooka.

4.Wizyta u lekarza POZ w przychodni możliwa jest w formie stacjonarnej jak i poprzez  teleporadę. Pacjent przygotowuje się do teleporady zapisując brakujące leki, ma przygotowany telefon, kartkę papieru i długopis. Powinien przebywać w miejscu pełnego zasięgu sieci komórkowej.

5.Jeżeli kończą się leki na choroby przewlekłe Pacjent powinien najpierw sprawdzić wszystkie leki, a następnie napisać maila lub wiadomość poprzez Facebooka wypisując brakujące leki, zamówić leki poprzez naszą stronę internetową www.ekoprofmed.pl (szybki link RECEPTA), ostatecznie podyktować telefonicznie zapotrzebowanie na okres minimum 2 m-cy lub też wrzucić spis brakujących leków do skrzynki przy wejściu do przychodni.

6.Skierowanie na badanie COVID-19 jest automatycznie poddaniem pacjenta kwarantannie.Zaleca się rodzinie poddanie samoizolacji. Lekarz na życzenie pacjenta może wypisać zwolnienie lekarskie (mimo że zwolnienie podczas kwarantanny nie jest konieczne).

7.Od momentu wystawienia skierowania pacjent musi mieć przy sobie telefon, w każdej chwili może spodziewać się kontaktu z policji, która może sprawdzić obecność w domu na kwarantannie.

8.Kwarantanna trwa do momentu otrzymania wyniku badania:

– wynik POZYTYWNY – pacjent jest poddany IZOLACJI na minimum 10 dni od daty badania,

– IZOLACJA pacjenta kierowana jest do ZUS i jest równoznaczna ze zwolnieniem lekarskim,

– lekarz POZ może wydłużyć IZOLACJĘ u pacjenta objawowego, powinna trwać do 3 dni po

ustąpieniu objawów,

– wynik NEGATYWNY – automatycznie kończy się kwarantanna.

9.Wchodząc do przychodni zakładaj czystą, suchą maseczkę, niedopuszczalne jest wchodzenie do przychodni w różnego rodzaju przyłbicach czy maseczkach wydechowych, które nie chronią innych przed zakażeniem koronawirusem. W przypadku braku maseczki w Rejestracji dostaniesz ją nieodpłatnie. Podczas wizyty lekarskiej, zabiegu, badania czy iniekcji dystans zostaje skrócony poniżej 1,5 m, każdy pacjent zostaje wtedy nieodpłatnie zaopatrzony w nową, atestowaną maseczkę chirurgiczną.

PAMIĘTAJ:  Stosując powyższe zasady – walczymy z koronawirusem  i  chronimy medyków                         

NOŚ MASECZKĘ, ZACHOWAJ DYSTANS,  SKRACAJ CZAS KONTAKTÓW