Obecnie kluczowe znaczenie w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się KORONAWIRUSA mają szeroko zakrojone działania profilaktyczne, przestrzeganie wydawanych zaleceń i zachowanie spokoju.  Zalecenia: 1.Jeżeli zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak : wysoka gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, a mogłeś mieć kontakt z osobą zarażoną zadzwoń do:

Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej:  całodobowa infolinia  – 660 689 917,

Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu: całodobowe infolinie – 605 745 817, 609 582 303, 695 025 532,

lub na całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia  – 800 190 590 .

Nie  zgłaszaj się do przychodni POZ ani nie udawaj się do szpitala na izbę przyjęć. Po pojawieniu się w przychodni lub w szpitalu pacjenta z podejrzeniem KORONAWIRUSA  miejsca te zostaną  zamknięte, a wszyscy pracownicy oraz pacjenci poddani zostaną kwarantannie. 2.Jeżeli chorujesz na chorobę przewlekłą i skończyły Ci się leki, a nie obserwujesz nowych objawów chorobowych,  nie zgłaszaj się do przychodni –  skontaktuj się telefonicznie z przychodnią lub złóż zamówienie elektroniczne za pośrednictwem strony internetowej  Centrum Medycznego  “Eko-Prof-Med” 3.Jeżeli chcesz zasięgnąć porady lekarza w Poradni POZ zadzwoń pod numer :

32 725 49 37 lub 32 288 88 82

Po telefonicznym zarejestrowaniu lekarz dyżurny będzie oddzwaniał do każdego Pacjenta i udzielał teleporady. Wypisze on e-receptę, zwolnienie lekarskie lub w przypadku, gdy uzna  że wizyta lekarska jest niezbędna – wyznaczy godzinę, o której pacjent ma zgłosić się do lekarza. 4.Jeżeli chcesz się zarejestrować do innego lekarza – specjalisty – zrób to również telefonicznie lub przez formularz na naszej stronie internetowej. 5.Zgodnie z wytycznymi Państwowego Inspektora Sanitarnego, bezpieczna odległość między Pacjentami oraz lekarzem a Pacjentem wynosi 2 m. W poczekalni przed gabinetem lekarza może oczekiwać tylko 1 pacjent! W trosce bezpieczeństwo nas Wszystkich prosimy stosować się do tego zalecenia. 8 .Zasięgaj innych informacji o przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa wyłącznie z wiarygodnych źródeł :  radio, telewizja, prasa i  Internet ( strona Ministerstwa Zdrowia – www.gov.pl/koronawirus) Zalecenia przez nas przedstawione zgodne są z wytycznymi  Ministra Zdrowia, WHO, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, NFZ oraz Rzecznika Praw Pacjenta