Obiekt dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

Przedsiębiorstwo podmiotu leczniczego:

Centrum Medyczne
"Eko-Prof-Med"

ul. Cynkowa 6

42-610 Miasteczko Śląskie

email:ekoprofmed@gmail.com

email:rejestracja@ekoprofmed.pl

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek:

7:00 - 20:00

sobota:

7:00 - 14:30

Aktualności archiwalne

Badanie USG stawów biodrowych u niemowląt (w ramach kontraktu z NFZ)

5 grudnia 2012r.

Już od grudnia w ramach kontraktu z NFZ ruszamy z wykonywaniem badań preluksacyjnych - USG stawów biodrowych u niemowląt. USG będzie wykonywane przez panią dr n. med. Jawigę Hawranek - specjalistę chirurgii dziecięcej. Badanie to pozwoli na wczesne wykluczenie lub wykrycie dysplazji stawu biodrowego,a przez to na prawidłowy rozwój dziecka. Więcej informacji w naszej przychodni lub pod nr telefonu 32 382 46 90. Serdecznie zapraszamy!

Akademia Świadomego Macierzyństwa

09 marca 2016r.

Poniżej zamieszczamy harmonogram zajęć w prowadzonej przez nas Akademii Świadomego Macierzyństwa. Do udziału zapraszamy wszystkie kobiety od 21 tygodnia ciąży. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Rejestracja telefoniczna pod nr tel: 695 706 228
E-mail: alik.boss@poczta.onet.pl

TEMATY ZAJĘĆ DATA SPOTKANIA
1.Wizyta patronażowa u ciężarnej. Wywiad położnej środowiskowej. Wizyta ustalana z pacjentką.
2. Przebieg trzeciego trymestru ciąży. Fizyczne i organizacyjne przygotowanie do porodu 25.02.2019 godzina 17:00
3. Przebieg porodu fizjologicznego. Standard opieki okołoporodowej. Plan porodu. 04.03.2019 godzina 17:00
4. Poród rodzinny. Rola partnera przy porodzie. Naturalne metody łagodzenia bólu porodowego. 11.03.2019 godzina 17:00
5. Wykład lekarza położnika.
6. Zmiany połogowe zachodzące w organizmie kobiety. Powrót płodności po porodzie. 18.03.2019 godzina 17:00
7. Nauka kąpieli i pielęgnacji noworodka. 25.03.2019 godzina 17:00
8. Zmiany fizjologiczne zachodzące w okresie noworodkowym. 01.04.2019 godzina 17:00
9. Karmienie naturalne i trudności związane z karmieniem piersią. 08.04.2019 godzina 17:00

Aktualny harmonogram

10 sierpnia 2012r.

W zakładce "Godziny pracy" zamieściliśmy aktualne harmonogramy przyjęć z zakresu Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Medycyny Pracy (bieżący tydzień) oraz Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej, Stomatologii i Poradni Zdrowia Psychicznego (bieżący miesiąc). Zapraszamy do zapoznania się.

Rejestracja on - line

16 kwietnia 2012r.

Informujemy, iż od dzisiaj istnieje możliwość zarejestrowania się do poradni specjalistycznych w naszej przychodni za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej. Formularz znajduje się w ostatniej zakładce "Rejestracja on-line". Po wypełnieniu formularza otrzymają Państwo informację zwrotną z propozycją terminu wizyty. Zapraszamy do korzystania z tej metody rejestracji.

Przyjazna Przychodnia

15 lutego 2012r.

Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż Centrum Medyczne znalazło się w gronie laureatów wyróżnionych certyfikatem i godłem "Przyjazna Przychodnia". Jest to dowodem na to, że nasza przychodnia działa zgodnie z najwyższymi standardami europejskimi m. in. w zakresie obsługi pacjenta, kompleksowości i jakości świadczonych usług. Certyfikat zobaczyć można w zakładce Polityka jakości.

Leczenie płaskostopia

17 listopada 2011r.

Od października 2011 w naszej przychodni istnieje możliwość wykonania badania podoskopowego (urządzenie służące do badania stóp, oceny chodu, badania statycznego oraz dynamicznego stopy) oraz dobrania i wymodelowanie odpowiednich wkładek dla osób powyżej 18 roku życia oraz dzieci. Więcej informacji można uzyskać telefonicznie lub bezpośrednio w przychodni.

Konferencja Naukowa pt: „Bezpieczeństwo zdrowotne dzieci na terenach uprzemysłowionych”.

1 października 2010r.

Fundacja Na Rzecz Dzieci „Miasteczko Śląskie” wraz z Centrum Medycznym „Eko – Prof – Med” oraz Interdyscyplinarnym Kołem Naukowym Przyrodników „Planeta” działające przy Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego organizują w dniu 16 października br. w Tarnowskich Górach I Ogólnopolską Konferencje Naukową pt: „Bezpieczeństwo zdrowotne dzieci na terenach uprzemysłowionych”. Konferencja ta odbędzie się w auli Zespołu Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących przy ulicy Opolskiej 26 w godzinach od 9:00 do 15:40

Zadaniem Konferencji jest omówienie aktualnych uwarunkowań zdrowia środowiskowego dzieci i wypracowanie przesłanek na rzecz jego poprawy, co ma kluczowe znaczenie na terenach uprzemysłowionych województwa śląskiego.

Patronat honorowy nad Konferencją przyjął profesor Jerzy Buzek - Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, profesor Wiesław Banyś - Rektor Uniwersytetu Śląskiego, Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, Zygmunt Łukaszczyk – Wojewoda Śląski, Bogusław Śmigielski – Marszałek Województwa Śląskiego, Józef Korpak – Starostwa Tarnogórski oraz Arkadiusz Czech – Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry. Natomiast patronatem naukowym Konferencję objęli profesorowie nauk medycznych: Zbigniew Rudkowski, Irena Norska-Borówka, Marek Jakubowski, Danuta Sońta-Jakimczyk oraz inni przedstawiciele środowiska naukowego.

Na początku Konferencji planowane jest wręczenie naszej Fundacji przez Pana Profesora Jerzego Buzka specjalnego, honorowego Dyplomu Nagrody 20‑Lecia Odrodzonej Polski „Pro Publico Bono”.

Program konferencji (pdf)

"Naukę albo się pobiera w szkole, albo czerpie z życiowych doświadczeń"

27 września 2010r.

Te słowa fantastycznie odzwierciedlają dylematy wielu kobiet, które zachodzą w ciążę po raz pierwszy i od samego początku zadręczają się wątpliwościami dotyczącymi przebiegu ciąży, porodu, sposobu karmienia oraz pielęgnacji nowonarodzonego dziecka.

Odpowiedzi na te wszystkie pytania możemy znaleźć w trakcie zajęć edukacyjnych Akademii Świadomego Macierzyństwa, mieszczącej się w Centrum Medycznym "Eko – Prof – Med” w Miasteczku Śląskim przy ulicy Cynkowej 6.

Głównym celem zajęć edukacyjnych jest przygotowanie przyszłych rodziców do porodu i podjęcia ról rodzicielskich poprzez dostarczenie podstawowej wiedzy dotyczącej ciąży, przebiegu porodu i połogu, jak również poprzez naukę pielęgnacji noworodka oraz zasad i technik karmienia naturalnego.

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu zniknie wiele obaw, zmartwień i wątpliwości, które często wynikają z błędnych informacji o porodzie. Przyszłe mamy poznają, w jaki sposób przebiega proces rodzenia i jak przygotować się do aktywnego porodu. Aktywne rodzenie jest niczym nowym, jest po prostu właściwym podejściem do samego porodu wynikającym z naturalnych, instynktownych zachowań kobiety rozumiejącej swoje ciało.

Na zajęcia serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety od 21 tygodnia ciąży. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Mile widziani są przyszli Ojcowie, ponieważ dzięki uczestnictwu w zajęciach przygotowujących do porodu, mężczyzna może skuteczniej pomóc kobiecie w czasie porodu, co sprzyja pogłębianiu się uczuć między małżonkami oraz ułatwia akceptację siebie w roli Ojca.

Copyright © 2010 Eko-Prof-Med